SUKCES GNIEŹNIEŃSKICH TRIATHLONISTÓW

23.07.2012

W miniony weekend, w Kryspinowie pod Krakowem, odbyła się jedna z najważniejszych imprez Triathlonowych w Polsce, a mianowicie finał XVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY, w ramach Mistrzostw Polski Juniorów młodszych.

Na  Olimpiadzie  tej  startowało  7  gnieźnieńskich  triathlonistów,  zawodników  klubu  GTT  Diament – Gosir. W  sobotę,  dyscyplina  ta  została  rozegrana  indywidualnie, a do  finału  zakwalifikowało  się  60  triathlonistów  z  całej  Polski, drogą  wielu  eliminacji.

Fantastycznie  spisał  się  nasz  triathlonista – Patryk  Scheppler,  który  walczył  do  ostatniego  metra  i  w  rezultacie  zdobył  srebrny  medal  i  tytuł  Wice  Mistrza  Polski.

Pozostałe  miejsca  gnieźnieńskich  triathlonistów: Paulina  Andrzejewska – 5  miejsce,  Justyna  Adamczyk – 7  miejsce,  Dorota  Lewandowska – 8  miejsce, Karol  Mikołajczak – 13  miejsce, Łukasz  Kobyłecki – 15  miejsce  i  Michał  Czech – 22  miejsce.

W  niedzielne  przedpołudnie  do  rywalizacji  stanęły  sztafety  wojewódzkie  i  Wielkopolska  miała  możliwość  wystawienia  3  sztafet,  w  których  znaleźli  się  również  zawodnicy  gnieźnieńskiego  Diamentu.

W  I  reprezentacji  sztafety  wojewódzkiej   startował  Patryk  Scheppler,  który  wspólnie  z  zawodnikami:  P. Wargacka (MLUKS  Koło), Justyna  Krawczyk  i  Konrad  Zdun  (oboje  UKS  9  Kalisz)  zdobyli  tytuł  Mistrzów  Polski  Sztafet  i  Złote  medale.

W  II  reprezentacji  wojewódzkiej  startowali  gnieźnianie: Paulina  Andrzejewska  i  Karol  Mikołajczak,  którzy  wspólnie  z  zawodnikami  UAM  Poznań  i  AZS  AWF  Poznań  zajęli  III  miejsce  i  brązowe  medale. Natomiast   III   sztafeta,  która  składała  się  praktycznie  z  zawodników  Diamentu:  Justyna  Adamczyk,  Dorota  Lewandowska,  Łukasz  Kobyłecki  i  Michał  Czech  zajęła  IV  miejsce. Do  finałowego  startu  zakwalifikowało  się  8  sztafet  wojewódzkich.

W  klasyfikacji  klubowej,  podobnie  jak  w  roku  ubiegłym,  gdzie  XVII  OOM  odbyła  się  w  Płocku, -  GTT  Diament  nie  miał  sobie  równych  i  dosłownie  „zmiażdżył”  pozostałe  kluby  triathlonowe  startujące  na  tych  Mistrzostwach.  W  sumie  zdobyliśmy 43  pkt,  gdzie  plasujący  się  na  II  miejscu  AZS  AWF  Katowice zdobył  ich  28.

Klasyfikację  wojewódzką  oczywiście  wygrała  Wielkopolska.

Również  w  ten  weekend,  w  Radkowie,  został  rozegrany  Puchar  Polski  na  „dystansie  olimpijskim” (1500 m pływania,  40 km  roweru  i  10 km  biegu),  w  którym  po  raz  pierwszy  w  swojej  karierze  sportowej,  wystartował  zawodnik  Diamentu - Mateusz  Ratajczak. Jest  to  ciężki  dystans  dla  tak  młodego  zawodnika,  lecz  Mateusz  zajął  w  klasyfikacji  generalnej  bardzo  wysokie  4  miejsce,  natomiast  w  swojej  kategorii  wiekowej – Juniora,  zajął  2  miejsce.

Tydzień  wcześniej  Mateusz  startował  na  Mistrzostwach  Polski  Juniorów  w  Konopiskach/k. Częstochowy  i  zajął  w  debiucie  wysokie  6  miejsce.

W  chwili obecnej  gnieźnieńscy  triathloniści  przygotowują  się  do  wyjazdu  na  obóz  sportowy,  gdzie  będą  przygotowywać  się  do  startu  w  Mistrzostwach  Polski  w  Aquathlonie,  które  odbędą  się  12  sierpnia  w  Gdyni,  natomiast  dwoje  zawodników:  Mateusz  Ratajczak  i  Dawid  Adamczyk  przygotowują  się  do  startu  na  „połówce”  IRON  MAM  ( 1,9 km  pływania,  90  km  roweru  i  21  km  biegu).